Skålar Kina

Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR på fot, 12 st, Kina, konturerad kant, dekor av bl a figurscen samt drakar i polykrom emaljfärg på förgylld botten, höjd ca 6, diameter ca 12,5 cm

Mindre nagg, förgyllning med smärre slitage

229568

2014-02-15