Pilgrimsflaska Kina
2014-02-15
229680
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av figurscen, höjd 26 cm
Mynningen med lagning, glasyrnagg