Ljuskrona 17/1800-tal delvis Louis XV

Klubbat för:

106 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LJUSKRONA, 17/1800-tal, delvis Louis XV, förgylld stomme behängd med olikslipade prismor, för nio ljus, höjd 124 cm

Renoverad, kompletterad, omarbetad under 1800-talet, elektrifierad, ett glas i mittstam saknas, smärre skador

229762

2014-02-16