Ljuskrona 17/1800-tal delvis Louis XV
Klubbat för:
106 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LJUSKRONA, 17/1800-tal, delvis Louis XV, förgylld stomme behängd med olikslipade prismor, för nio ljus, höjd 124 cm
Renoverad, kompletterad, omarbetad under 1800-talet, elektrifierad, ett glas i mittstam saknas, smärre skador
229762
2014-02-16