Hertha Bengtson modell Blå Eld

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TESERVISDELAR, 25 st., "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 2 smörsnäckor, ask med lock, skål, 8 koppar med fat, 8 assietter, fat, skålfat

Enstaka nagg/lagning, uppläggningsfat med glasyrdefekt

229810

2014-02-16