Hertha Bengtson modell Blå Eld
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TESERVISDELAR, 25 st., "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 2 smörsnäckor, ask med lock, skål, 8 koppar med fat, 8 assietter, fat, skålfat
Enstaka nagg/lagning, uppläggningsfat med glasyrdefekt
229810
2014-02-16