Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BESTICK, mm, silver, 18-1900-tal, bestående av: 12 kaffeskedar, modell Disa, 12 mockaskedar, modell Vasa, bakelsespade, kaktång, druvsax, kaffesked modell Skytte, matsked, tesked, modell gammal fransk, kopp, rokokostil, Lisa Andersson, 1967, höjd ca 6 cm, skål på fot, Tore Eldh, 1972, höjd ca 4 cm, kopp på kulfötter, 1951, såsslevar/saltskopor, handtag i svarvat trä, längd ca 15-23 cm, total vikt exklusive såsslevar/saltskopor ca 625 g, 5 dlr nysilver medföljer

Monogramgravyr och slitage förekommer

229830

2014-02-16