Vindflöjel järnsmide daterad 1790

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VINDFLÖJEL, Sverige, järnsmide, daterad 1790, i form stiliserat drakhuvud, genombruten dekor av årtalet samt monogram PLS, järntenar för fäste, längd 34 cm, höjd 56 cm
PROVENIENS: Halla socken, Gotland

229972

2014-02-17