Skålfat Kina 1700-tal

Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal
Skålfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, 1 par, 1700-tal, Kina, konturerad kant, dekor av adligt oidentifierat släktvapen, bladslingor och musselformationer, diameter ca 27 cm

Skador/nagg/spricka, dekor och förgyllning med slitage

230437

2014-02-20