Skålfat Kina 1700-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, 1 par, 1700-tal, Kina, konturerad kant, dekor av adligt oidentifierat släktvapen, bladslingor och musselformationer, diameter ca 27 cm
Skador/nagg/spricka, dekor och förgyllning med slitage
230437
2014-02-20