Skänkstop tenn

Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÄNKSTOP, 2 st, tenn, 1800-tal, Erik Wikgren Nyköping (1805-1846) respektive Sven ekström Norrköping (1824-1852/61), ett stop med graverad dekor av blommor, höjd 19 resp 22 cm

Smärre bucklor och bristningar

230548

2014-02-20