Soffa sengustaviansk

Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk
Soffa sengustaviansk

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SOFFA, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad CIWS (Carl Johan Wadström, mästare i Stockholm 1788-1816), Stockholms stolmakarämbetes sigill, bemålad, förgylld, träskuren dekor, längd 238 cm

Bitvis lös sadelgjord, smärre skador

230652

2014-02-21