Docka Käthe Kruse
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POJKDOCKA, Käthe Kruse, omkring 1920-tal, helt i formpressat, stoppat tyg, märkt under vänster fot "8062?", målade anletsdrag, bruna ögon, brunt målat hår, tummarna sydda var för sig, femdelad kropp, längd 41 cm
Slitage ochs skador
230719
2014-02-21