Toilettedosor i silver, mm

Toilettedosor i silver, mm
Toilettedosor i silver, mm
Toilettedosor i silver, mm
Toilettedosor i silver, mm
Toilettedosor i silver, mm
Toilettedosor i silver, mm
Toilettedosor i silver, mm
Toilettedosor i silver, mm

Klubbat för:

950 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

TOILETTEDOSOR, 2 st, varav en Sven Magnus Ramberg, Lund 1846, BORDSDEKORATION, i form av fisk, ledad kropp, röda fasetterade ögon i glas, BÄGARE, daterad 1855, silver

Zustandsbeschreibung

Ramberg dosan med monogram, bägare med lagning och bucklor, fiskens ögon i glas med skador

230730

2014-02-21