Skeppskronometer Polet

Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet
Skeppskronometer Polet

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

POLET SKEPPSKRONOMETER, Sovjetunionen 1900-talets andra hälft, förgyllt 56-timmars verk, urhus av mässing, kardanskt upphängd i glasat fodral av mahogny med beslag av mässing, uppdragsindikator, nr 16085, i transportfodral av mahogny

230778

2014-02-28