Skeppskronometer Polet
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
POLET SKEPPSKRONOMETER, Sovjetunionen 1900-talets andra hälft, förgyllt 56-timmars verk, urhus av mässing, kardanskt upphängd i glasat fodral av mahogny med beslag av mässing, uppdragsindikator, nr 16085, i transportfodral av mahogny
230778
2014-02-28