Ring 18 k vitguld smaragd småbriljanter

Klubbat för:

5 600 SEK

7 000 SEK

RING, 18 k vitguld, smaragd samt 10 småbriljanter, 0,50 resp. 0,70 ct enligt gravyr, Juvelerare AB J Petterssons Eftr, Stockholm 1970, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,5 g

Smaragd med repor, smärre kantnagg

230818

2014-02-23