Karmstolar Waxholmaren
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, modell "Waxholmaren", design Åke Axelsson för Gärsnäs, 1900-talets andra hälft, svartlackeradelösa sittplymåer
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage, märken
230957
2014-02-23