Bord i ek sekelskifte
2014-02-23
231049
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKRIVBORD, omkring 1900, ek, lådor i sarg, beslag i mässing, svarvade ben, höjd 74, 140x74 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage, skador