Stockholmsutställningen 1897
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KONST- och INDUSTRIUTSTÄLLNINGEN (2), Stocholm 1897, plansch över utställningsområdet litografia utgiven av Centraltryckeriet, Stockholm, Allmänna konst- och industriutställningen i Stockholm 1897. Revy i bild och ord. Utgifven som gratisbilaga till illustrerade familjetidskriften För svenska hem 1897, MUGG, emalj, märkt Kockums J.A.B.höjd 11
Muggen med emaljskador
231181
2014-02-25