Stockholmsutställningen 1897

Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897
Stockholmsutställningen 1897

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KONST- och INDUSTRIUTSTÄLLNINGEN (2), Stocholm 1897, plansch över utställningsområdet litografia utgiven av Centraltryckeriet, Stockholm, Allmänna konst- och industriutställningen i Stockholm 1897. Revy i bild och ord. Utgifven som gratisbilaga till illustrerade familjetidskriften För svenska hem 1897, MUGG, emalj, märkt Kockums J.A.B.höjd 11

Muggen med emaljskador

231181

2014-02-25