Urna med hänklar Rörstrand

Urna med hänklar Rörstrand
Urna med hänklar Rörstrand
Urna med hänklar Rörstrand
Urna med hänklar Rörstrand
Urna med hänklar Rörstrand
Urna med hänklar Rörstrand
Urna med hänklar Rörstrand
Urna med hänklar Rörstrand

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PRAKTURNA med hänklar, Rörstrand 1800-talets slut, majolika, höjd ca 58 cm

Skador och lagningar vid ena hänkeln, krakeleringar

231333

2014-02-24