Diverse instrument
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKNISKA INSTRUMENT, 1900-tal, Dr. Östmans vindmätare, planimeter, prisma, Lyth pejlskiva, Correx mätare, Staedtler ritbestick, i etuier
Proveniens: Stadsarkitekt Gustav och Ingenjör Åke Améen
Etuierna nmed smärre skador
231495
2014-03-23