Diverse instrument

Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument
Diverse instrument

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKNISKA INSTRUMENT, 1900-tal, Dr. Östmans vindmätare, planimeter, prisma, Lyth pejlskiva, Correx mätare, Staedtler ritbestick, i etuier
Proveniens: Stadsarkitekt Gustav och Ingenjör Åke Améen

Etuierna nmed smärre skador

231495

2014-03-23