Figurin silver

Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FIGURIN, sterlingsilver och filigran, föreställande en Yunnan Parrot, monterad på en trädstam med grenverk av konstmassa, Súhai, begränsad upplaga, nr 41/550, Kina, 1960-tal, höjd 16 cm, i etui

Fågelns emaljdekor med smärre skador

231654

2014-02-26