Fåtöljer 1 par gustavianska stockholmsarbeten

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, sarger med bladstav, armlän med bandfläta och akantus, hörnfleuroner, godronnerade benanfanger, avsmalnande kannelerade ben, bemålade och förgyllda, hjultrissor

Kladsel med skador

231753

2014-02-28