Nakterhus med kompass
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NAKTERHUS MED KOMPASS, 1900-tal, med el- och fotogenbelysning, märkt C. M. Hammar, Göteborg, kardanskt upphängd vätskekompass, märkt G. W. Lyth, Stockholm, nr 20220, 1946, höjd 37, kompassens diameter 19 cm
Smärre skador
231834
2014-03-23