Nakterhus med kompass

Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

NAKTERHUS MED KOMPASS, 1900-tal, med el- och fotogenbelysning, märkt C. M. Hammar, Göteborg, kardanskt upphängd vätskekompass, märkt G. W. Lyth, Stockholm, nr 20220, 1946, höjd 37, kompassens diameter 19 cm

Smärre skador

231834

2014-03-23