Senapskanna i silver 1800-tal

Senapskanna i silver 1800-tal
Senapskanna i silver 1800-tal
Senapskanna i silver 1800-tal
Senapskanna i silver 1800-tal
Senapskanna i silver 1800-tal
Senapskanna i silver 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 500 SEK

SENAPSKANNA med lock, sterlingsilver, med glasinsats, John Emes, London, 1818, locket med förgylld insida, höjd 8 cm

Glasinsats med nagg, locket med lagning

232007

2014-02-27