Sidenbroderi 1800-talets början

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRODERI, 1800-talets början, silkesbroderi och akvarell på siden, märkt "Ulrica Aurora Charlotta Strömberg 1813", med svart tusch, motiv föreställande herresäte på kulle vid havet, 38x46 cm

Smärre fläckar, obetydliga skador i kanten

232061

2014-02-28