Sidenbroderi 1800-talets början
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRODERI, 1800-talets början, silkesbroderi och akvarell på siden, märkt "Ulrica Aurora Charlotta Strömberg 1813", med svart tusch, motiv föreställande herresäte på kulle vid havet, 38x46 cm
Smärre fläckar, obetydliga skador i kanten
232061
2014-02-28