Golvur 1800-tal

Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

GOLVUR, 1800-tal, bemålat, södra Sverige, daterad 1842, insida märkt Tomelilla, pendel och lod finns, höjd ca 200 cm

Zustandsbeschreibung

Fodral med skador, slitage

232165

2014-03-01