Väggpendyl gustaviansk

Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk

Klubbat för:

5 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

VÄGGPENDYL, 1700-tal, gustaviansk, urtavlan märkt Anjou (Johan Gustav Anjou 1779-1785), förgylld, höjd 94 cm

Zustandsbeschreibung

Senare bronsering, trasigt glas, nyckel saknas

232277

2014-03-02