Lackskålar Japan tidigt 1900-tal

Klubbat för:

900 SEK

1 200 SEK

SKÅLAR med lock, röd lack, Japan, tidigt 1900-tal, locken med dekor av tranor i rött och guld, diameter 12 cm, träfodral medföljer

Skador, smärre lackborfall

232278

2014-03-01