Fickur 1800-tal

Fickur 1800-tal
Fickur 1800-tal
Fickur 1800-tal
Fickur 1800-tal
Fickur 1800-tal
Fickur 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FICKUR, 18 k guld, 1800-talets mitt, cylindergång, graverad urtavla, boett märk A.C 8357, Lambert a Geneve, boett med graverad rokokodekor, diameter 41 mm, vikt ca 45 g

Ej funktionstestad, saknar minutvisare, innerboett med smärre slitage

232701

2014-03-03