Meckseper färgetsning

Meckseper färgetsning
Meckseper färgetsning

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MECKSEPER, Friedrich (född 1936): Stilleben mit Radierzubehör, signerad och daterad Meckseper 71, numrerad 92/100, färgetsning, 41x55 cm, oramad. Detta verk pryder omslaget till Schmückings katalog Werkverzeichnis der Radierungen 1956-1975, verknummer 131

233002

2014-03-05