Arturo Ciacelli oljemålning

Arturo Ciacelli oljemålning
Arturo Ciacelli oljemålning
Arturo Ciacelli oljemålning
Arturo Ciacelli oljemålning

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CIACELLI, Arturo (1883-1966): "Notre Dame de la Seine", signerad A. Ciacelli, olja på pannå, 15x22 cm, a tergo daterad 15/2 1911
Proveniens: Utställning Lunds Universitet, "Salon de lúniversiteté, Lund Paris-Italie-Suède 14/1-4/2 1912", utställningsnummer 23. Han var också känd som en av de 6 stora Italienska futuristerna

233065

2014-03-05