Bägare silver 1800-tal

Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÄGARE, silver, Johan F Grönqvist, Östhammar 1853, invändigt förgylld, bladciselerad fotring, graverad och svisselerad dekor av krona och blomsterslingor, höjd 23, vikt ca 469 g

233125

2014-03-05