Vas Kanna Fat Gunnar Nylund Rörstrand

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

VAS, KANNA, FAT, 3+1 st, Gunnar Nylund, Rörstrand, stengods, i form en vas, två kannor och litet fat, brun glasyr, signerad R SWEDEN GN ARL/SAH, höjd 23/20 cm

Kuntoraportti

Nagg, slitage

233447

Päivämäärä:

2014-03-07