Med etsning av Zorn

Med etsning av Zorn
Med etsning av Zorn
Med etsning av Zorn
Med etsning av Zorn

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ZORNETSNING. Med pensel och penna. Utg. W. Silfversparre. Stockholm 1885.

Folio. Extra titelblad tryckt i rött och svart med etsning A. T. Gellerstedt. Etsning A. T. Gellerstedt - R. Haglund - A. Hägg - A. Tallberg - L. Zorn, trägravyrer G. Forsell - Thekla Lindström och andra illustrationer.
Ljusbrunt senare (andra halvan av 1900-talet) skinnband, något nött, lätt blekt rygg m. fem upphöjda bind.

233708

2014-04-14