Herrfickur och damfickur guld
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
FICKUR, (2), 18 k guld, 1870-tal, ankargång, innerboett i metall, emaljtavla, boett nr: 3970, boett med räfflad kant och graverad blomdekor, diameter ca 43 mm, DAMFICKUR, 14 k guld, omkring 1900, innerboett i metall, urnyckel medföljer, totalvikt för båda uren 90 g
Herrfickur med slitage på boetten, smärre repa i tavlan, insida med inskription, ej funktionstestade
233900
2014-03-08