Tallrikar stekfat porslin Kina

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRMEFAT, TALLRIKAR, 2 djupa+1 djup med guldkant+1 bordstallrik, Kina, 1700-tal och tidig 1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 20-24 cm

Sprickor, kantnagg

233962

2014-03-26