Byrå sk Hauptkopia
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets början, gustaviansk stil, sk Hauptkopia, övre låda märkt med blyerts CE Skog Jönköping deb 27/10 1912, konturerad stenskiva i kolmårdsmarmor, fanérad i flertalet träslag, förgyllda beslag, höjd 82, 98x53 cm
Smärre fanérskador, stenskivan med skada på bakre del (se bild på webben)
234036
2014-03-10