Byrå sk Hauptkopia

Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia
Byrå sk Hauptkopia

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BYRÅ, 1900-talets början, gustaviansk stil, sk Hauptkopia, övre låda märkt med blyerts CE Skog Jönköping deb 27/10 1912, konturerad stenskiva i kolmårdsmarmor, fanérad i flertalet träslag, förgyllda beslag, höjd 82, 98x53 cm

Smärre fanérskador, stenskivan med skada på bakre del (se bild på webben)

234036

2014-03-10