Erik Wahlbergsson oljemålningar
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WAHLBERGSON, Erik (1808-1865):(2), Porträtt av Rådman Adolf Fredrik Nordwall med hustru Anna Olivia Nordvall, en sigenrad och daterad Wahlbergsson 1836, olja på duk uppfodrad på pannå, vardera 38x31 cm
234242
2014-03-12