Gravyrer för gravstenar, i mapp

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GRAFISKA BLAD, i mapp, spegelvänd text, troligen för gravskrift, sent 1700-tal, ca 22x27,5 cm, någon graverad av Paul Küffner, ur Christian Hammers samling med dennes stämplar i hörnen, flera monterade på papper,

Delvis fuktfläckade, några småfläckar

234306

2014-03-12