Tallrikar och fat Kina

Tallrikar och fat Kina
Tallrikar och fat Kina
Tallrikar och fat Kina
Tallrikar och fat Kina
Tallrikar och fat Kina
Tallrikar och fat Kina
Tallrikar och fat Kina
Tallrikar och fat Kina

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 9 st, SKÅLFAT och ASSIETT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, diameter ca 16-28 cm

Nagg, sprickor

234327

2014-03-12