Fartygstavla
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, omkring 1878-89, fartygsporträtt av svenska tremastade barken "Bengal", Gefle, Capt. A. Westman, olja på duk med siden- och sammetsapplikationer, 69x95 cm
Krackelerad, blekt
234394
2014-03-23