Fartygstavla

Fartygstavla
Fartygstavla
Fartygstavla
Fartygstavla

Klubbat för:

4 000 SEK

6 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, omkring 1878-89, fartygsporträtt av svenska tremastade barken "Bengal", Gefle, Capt. A. Westman, olja på duk med siden- och sammetsapplikationer, 69x95 cm

Krackelerad, blekt

234394

2014-03-23