Fartygsporträtt Marie-Edouard Adam

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ADAM, Marie-Edouard (1847-1929): Fartygsporträtt av svenska tremastade barken "Ernst", signerad och daterad Ed. Adam, Le Havre, 1872, olja på duk, 65x90 cm
Fotografi medföljer, enligt uppgift föreställande Mathias Holmberg, befälhavare på "Ernst" från Hudiksvall från 1868

Smärre dukskador

234435

2014-03-23