Oktant i fodral
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKTANT, sannolikt Tyskland omkring 1800-talets mitt, ebenholts och mässing, limb och nonie samt skylt av ben, längd 30 cm, ägarsignatur Albin P-n, med tillbehör i mahognyfodral
Smärre slitage, fodralnyckel saknas
234436
2014-03-23