Oktant i fodral

Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral
Oktant i fodral

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OKTANT, sannolikt Tyskland omkring 1800-talets mitt, ebenholts och mässing, limb och nonie samt skylt av ben, längd 30 cm, ägarsignatur Albin P-n, med tillbehör i mahognyfodral

Smärre slitage, fodralnyckel saknas

234436

2014-03-23