Värmefat Skålfat Kina Qianlong famillerose
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄRMEFAT, underglasyrblå dekor, pagoder i sjölandskap, SKÅLFAT, dekor i famille rose med strödda blommor, 1700-tal, diameter ca 23-28 cm
Värmefatet smärre nagg, glasyrbortfall, glasyrspricka, slitage
234476
2014-03-13