Värmefat Skålfat Kina Qianlong famillerose

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRMEFAT, underglasyrblå dekor, pagoder i sjölandskap, SKÅLFAT, dekor i famille rose med strödda blommor, 1700-tal, diameter ca 23-28 cm

Värmefatet smärre nagg, glasyrbortfall, glasyrspricka, slitage

234476

2014-03-13