Mogens Lohmann oljemålning

Mogens Lohmann oljemålning
Mogens Lohmann oljemålning
Mogens Lohmann oljemålning
Mogens Lohmann oljemålning

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LOHMANN, Mogens (Danmark, 1918-1985): Komposition i grönt, vitt och orange, signerad och daterad a tergo Mogens Lohmann 1955-56, olja på duk, 103x76 cm,
PROVENIENS: Kunstnernes Kunsthandel, Bredgade, Köpenhamn

Krackeleringar, ytskador

234729

2014-03-19