Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
13 000 SEK
BORDSPENDYL, senempire, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld brons, verket märkt Carcel a Paris, guillocherad urtavla, höjd ca 49 cm
Polerad urtavla, saknar pendel och nyckel
234749
2014-03-15