Kanna 1700-tal Holland

Kanna 1700-tal Holland
Kanna 1700-tal Holland
Kanna 1700-tal Holland
Kanna 1700-tal Holland
Kanna 1700-tal Holland
Kanna 1700-tal Holland
Kanna 1700-tal Holland
Kanna 1700-tal Holland

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANNA med lock, 1700-tal, Delft, fajans, kinesiserande dekor, locket märkt "JHS 1720", höjd 19 cm

Fotrings samt mynningsnagg, botten med sprickor

235077

2014-03-17